Ferman Akgül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferman Akgül Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ropörtaj2

4 posters
YazarMesaj
büşra_frmn

büşra_frmn

ropörtaj2 Empty
MesajKonu: ropörtaj2   ropörtaj2 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 1:15 am

Rock’n Dark Express elemeler için Türkiye’yi dolaştı ve İstanbul’da finali yaptı. Ülkenin dört bir yanında müzisyenlerin ilgisini çeken yarışmanın bu yılki birincisi Sade oldu. Finale Hayko Cepkin Anneke van Girsbergen düeti damgasını vurdu

Rockn’ Dark Türkiye’nin en ilginç yarışmalarından biri. Çünkü rock dünyasının seçkin isimlerinden oluşan jüri bu yarışma için farklı bölgelere gidiyor ve ön elemeleri orada yapıyor. Bu yılın birincisi Sade oldu. Finalde Gathering, Nightwish gibi pek çok grubun vokalistliğini yapan Anneke van Girsbergen Hayko Cepkin’le sahne aldı. Biz de jüri üyeleriyle konuştuk...

Üç saatlik yol beş saatte bitti

MaNga’dan Ferman sorularımızı cevapladı.

• Rock’ın durumunu nasıl gördünüz?

Hiç tahmin etmediğim illerden acayip gruplar dinledim. Bu çok iyi bir gidiş.

• Son dönemde Anadolu’dan grupların başarısını neye bağlıyorsunuz?

Ankara’dan neden iyi gruplar çıkıyor diye bize soruyorlar. Biz de bunu tariflemekte zorlanıyoruz. Anadolu, Ege ve İstanbul’a oranla yapılabilecek çok fazla bir şey yok. Denizin olmaması bile kasvet getiriyor. Bu da ister istemez resim ve müzik gibi sanatlara itiyor. İnsanlar bunun çervesinde daha kolay bir araya geliyor. Müziğe açlık var.

• Amatör gruplara öğütleriniz var mı?

Yeni gruplar prodüktör ile çalışmaktan korkuyor. Bence bu hata. Birçok grup bu yüzden albüm aşamasından dönüyor. Profesyonel birilerinin müziğinize dokunması gerekir.

• Rock’n Dark’ta ilginç anı?

Çanakkale’de balkonun seyirciler yüzünden yıkılma tehlikesi olması bayağı korkutmuştu. Edirne’ye giderken navigasyonun gösterdiği kestirme yoldan gitmedim. Dönerken içimde kaldı, onu kullandım. Meğer bayağı ara yolmuş. Dağlardan geçtim sis çöktü birden... Arabam kaydı. Üç saatlik yol beş saatte bitti.
yoNc@

yoNc@

ropörtaj2 Empty
MesajKonu: Geri: ropörtaj2   ropörtaj2 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 2:50 pm

Saol büşra'm...
Very Happy
http://www.manga.web.tr
büşra_frmn

büşra_frmn

ropörtaj2 Empty
MesajKonu: Geri: ropörtaj2   ropörtaj2 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 2:51 pm

önemli deil yonca'm Smile
DARK_ROCK

DARK_ROCK

ropörtaj2 Empty
MesajKonu: Geri: ropörtaj2   ropörtaj2 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 11:04 pm

Dağlardan geçtim sis çöktü birden... Arabam kaydı. Üç saatlik yol beş saatte bitti.

ARABASI KAYMIŞ YA YAZIK Very Happy Very Happy
büşra_frmn

büşra_frmn

ropörtaj2 Empty
MesajKonu: Geri: ropörtaj2   ropörtaj2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 3:29 pm

FERMAN & CEYDA demiş ki:
Dağlardan geçtim sis çöktü birden... Arabam kaydı. Üç saatlik yol beş saatte bitti.

ARABASI KAYMIŞ YA YAZIK Very Happy Very Happy

ya o kısmı okurken,bnde bi an ürktüm.
TWEETY__SABRINKA

TWEETY__SABRINKA

ropörtaj2 Empty
MesajKonu: Geri: ropörtaj2   ropörtaj2 Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 5:42 pm

Teshekkurler, BushraciiimmmmSmile

ropörtaj2
1 sayfadaki 1 sayfası