Ferman Akgül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferman Akgül Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Habertürk...

+2
ramsey
yoNc@
6 posters
YazarMesaj
yoNc@

yoNc@

Habertürk... Empty
MesajKonu: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 7:52 pm

Bugün habertürk gazetesinde FermaN'la ünivler hakkında röportaj var .maNga grup üyelerinin resimleri ve okudukları okulları yazılmış kaÇırmayıN!!!

Geç oldu ama...
Bulursunuz inşallah...
Very Happy Very Happy Very Happy
Çünkü ben bulamadım...
Very Happy Very Happy Very Happy
http://www.manga.web.tr
ramsey

ramsey

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 8:24 pm

şimdimi söylenir yha neyse netten bulurum
ferman568

ferman568

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 9:43 pm

yaa netten bulursan paylaşırmısın lütfennn Very Happy bnde kaçırdım da...
_didéNur!_

_didéNur!_

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 11:31 am

evet bi zahmet bende kaçırdım
Crying or Very sad
yoNc@

yoNc@

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 2:32 pm

fermaNist_dide demiş ki:
evet bi zahmet bende kaçırdım
Crying or Very sad

Benimde dün akşam haberim oldu...
Netten bulur paylaşırız...
DARK_ROCK

DARK_ROCK

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimeC.tesi Ağus. 21, 2010 11:43 pm

NETTEN BULDUM ŞİMDİ OKUDUM GÜZEL Bİ RÖPORTAJ OLMUŞ VAY BE LAFA BAK '' HANGİ ALANDA OLURSANIZ OLUN ÜNÜVERSTE SANATIN PARKLARINDAN BİRİDİR '' Very Happy Very Happy Very Happy HOŞUMA GİTTİ Very Happy
büşra_frmn

büşra_frmn

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 12:30 am

mutlak paylasın bulursanız ben bulamadım.bnde o parklardan bırınde dolascam bu sene,heycan verıcı
DARK_ROCK

DARK_ROCK

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 12:34 am

HABERTÜRK GAZETESİ MANGA RÖPORTAJI YAZ ÇIKIYO BEN ÖYLE YAPTIM
büşra_frmn

büşra_frmn

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 12:52 am

[quote="FERMAN & CEYDA"]HABERTÜRK GAZETESİ MANGA RÖPORTAJI YAZ ÇIKIYO BEN ÖYLE YAPTIM =green]ewet,buldum kasmaya gerek yokmus gayet basit saol ceyda
yoNc@

yoNc@

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 2:03 pm

=) Ferman Akgül Habertürk gazetesi röportajı 18.08.10

Türkiye’ye yedi yıl aradan sonra kazandırdığı Eurovision 2.’liğiyle dikkatleri çeken maNga akademik olarak güçlü isimlerden oluşan bir grup.maNga’nın müzik ile üniversiteye yönelik bakış açısını maNga’nın solisti Ferman Akgül anlattı..

-1996 yılında üniversiteye giriş sistemi hakkında güçlü bir eleştiri alan ‘SINAV’ filminin ses getiren şarkısı ‘’DURSUN ZAMAN’’ı Türkiye sizden dinledi.bu nedenle her şeyden önce ülkemizde üniversiteye giriş sistemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ferman-Her yıl sistemde ufak tefek ayar yapıyorlar anladığımız kadarıyla ama hepsindeki ortak problem ilgi alanları belirlenmemiş ve yönlendirilmemiş olan öğrencilerin at koşturur gibi yarıştırılıyor olması.Mimarlığa özel yeteneği olan birisinin bu bölüme giremeyip onun yerine daha fazla özel ders alıp , daha fazla matematik sorusu çözen birinin okula 1. sıradan girmesi kadar sağlıksız bir şey olamaz.Ezbercilikle üniversiteye giren öğrenciler , akademik eğitimlerini de bu şekilde sürdürüyor ve bu yüzden yaratıcı meslek sahipleri ne yazık ki ülkemizde çok az yetişiyor..

-Müzikten çok farklı alanlarda eğitim aldınız.Ayakta kalmanın böylesine zor olduğu bir dünyaya adım atarken endişeleriniz oldu mu?

F-Oldu tabii...Ama sanırım ailelerimizin endişeleri daha fazlaydı bu konuda.beni ayakta tutan şey, bu grubun yaptığı müziğe olan inancımdı.çok zorlanacak olsak da birilerinin dikkatini çekecektik elbet.

-Ferman Bey, siz mimarlık üzerine aldığınız akademik eğitimden sonra şu anda sinema alanında yüksek lisansınızı sürdürüyorsunuz.Bu alanda geçişiniz sinema aşkı mıydı?

F-maNga’nın video klibi ve belgeseli için uğraşmaya başladığım yıllarda , sinemaya akademik açıdan ilgi duymaya başladım.tarihini, gelişimini merak ettim ve kuramlarını incelemek istedim.her yere notlarını aldığım fikirler, öyküler vardı ve bunları okulunda pekiştirmek istiyordum.aslında uzun metraj film çekmek gibi bir hayalim yok ben daha çok kısa filmler ve belgeseller üzerinde çalışmak istiyorum.bir de bir gün bitmesini hayal ettiğim bir senaryom var.mimarlığa gelince...soyut olarak her zaman benimle ve müzik yaparken hala çok etkilediğini söylemeliyim.bir binadaki ufak bir ayrıntıdan heyecan duymak müziğimizi de etkiliyor.somut olarak mesleğe tekrar dönmekle ilgili bazı planlarım yok değil.hatta sinema ve mimarlık üzerinde ortak projelerim var ama zamanının gelmesini bekliyor.

-peki, sizce üniversite insan yaşamına hangi artıları kazandırıyor?

F-sosyal yaşamın kurallarını, sıkıntılarını, güzelliklerini ciddi olarak tecrübe ettiğiniz yer üniversite oluyor.Ayrıca hangi bölümünde olursanız olun, üniversite sanatın da en büyük parklarından birisidir...

Buyrun okuyun...
Paylaşan ben olayım...
Very Happy Very Happy
yoNc@

yoNc@

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 2:03 pm

Aaaaa....
Hem de doğumqünümde yapmışlar qaliba röportajı...
18.08.2010...
Very Happy
DARK_ROCK

DARK_ROCK

Habertürk... Empty
MesajKonu: Geri: Habertürk...   Habertürk... Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 7:45 pm

ewet,buldum kasmaya gerek yokmus gayet basit saol ceyda
ÖNEMLİ DİİL CANIM HER ZAMAN Smile

Habertürk...
1 sayfadaki 1 sayfası